Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
PREZENTACJA KONCEPCJI DEVELOPERA
    Developer, który zakupił działki od prywatnych właścicieli, portugalska firma Gerium na konferencji prasowej przedstawiła koncepcję inwestycji, którą zamierza zrealizować po przyjęciu przez Radę Miasta planu miejscowego dla Zakrzówka. Koncepcja zakłada budowę blokowiska nazywanego szumnie willami-ogrodami lub osiedlem-ogrodem dla około 6 tys. mieszkańców w czterokondygnacyjnych apartamentowcach. W zamian za możliwość zabudowy inwestor obiecuje zagospodarować pozostałą część Skałek Twardowskiego.
    Na czym ma polegać owo zagospodarowanie? Plany polegają na wyposażeniu Skałek Twardowskiego i zalewu w dodatkową  infrastrukturę. Planuje się amfiteatr,  ekskluzywne restauracje nad klifem zalewu, betonowe tarasy widokowe wbite w skałę, tak jakby widok ze szczytu skały był gorszy niż ten z betonowego tarasu. Trzeba zastanowić się czy potrzebny jest wśród skał i przyrody amfiteatr i restauracje?
    My preferujemy przyrodę, śmietniki regularnie opróżniane przez miasto i zabezpieczenie niebezpiecznych klifów. Pozostałe elementy parku już są.
    Prace nad planem trwają już kilka lat.Przed zakupem działki przez Developera dwie osoby spośród naszych członków odwiedziły Biuro Planowania gdzie pokazano im projekt planu dopuszczający tylko niską zabudowę jednorodzinną na terenie gdzie teraz dopuszcza się budowę blokowiska. Dziwne, że Biuro Planowania Miasta tak szybko zmienia koncepcje i że przedstawiony plan jest tak zbieżny z oczekiwaniami Developera.

Komentarze są wyłączone.