Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
DEVELOPER WYSTĘPUJE O WARUNKI ZABUDOWY
    W związku z otrzymanymi informacjami z Wydziału Architektury w Krakowie dotyczącymi obszaru Zakrzówka zgłoszonego do programu Natura 2000, pragniemy poinformować, że na wniosek Piotra Nawary, architekta pracującego na zlecenie firmy Gerium Polska Development sp. z o.o., rozpoczęto procedurę starania się o uzyskanie warunków zabudowy (wztit - tzw. wuzetka) dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych, na poszczególnych działkach na Zakrzówku, których firma Gerium jest właścicielem.
    W naszej opinii jest to próba zabudowy terenu chronionego procedurą wyznaczania obszaru Natura 2000. Działania te stoją w jawnej sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami inwestora, dotyczącymi zagospodarowania i ochrony tego terenu, zgodnie z zapisami planu przestrzennego i planu Natury 2000, jeżeli zostanie ona ostatecznie uchwalona. Uważamy, iż w ten sposób Gerium potwierdza swój absolutny brak wiarygodności, a jego postepowanie jest kpiną nie tylko z urzędników i radnych Krakowa, ale przede wszystkim z jego mieszkańców.
    Z pewnością nie pozwolimy na zabudowę tego terenu i będziemy oprotestowywać wszelkie wnioski inwestora, które miałby przybliżyć zabudowę.

Komentarze są wyłączone.