Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
CO MOŻE SIĘ STAĆ Z ZAKRZÓWKIEM?

Oto co może czekać Zakrzówek

Oto co może czekać Zakrzówek

Nie każdy jest do końca świadom co grozi terenom na Zakrzówku. Powyższa animacja pokazuje co może się stać jeżeli zostanie wprowadzony w życie plan zagospodarowania przestrzennego zaprojektowany przez Biuro Planowania Miasta.
Oto kilka słów wyjaśnienia:
Oto co może czekać Zakrzówek

Oto co może czekać Zakrzówek

W projekcie planu zagospodarowania cały obszar pomiędzy ulicami Jacka i Wyłom (ul. Wyłom to ten asfaltowy deptak wiodący od kąpieliska, obok skałek aż do starej pętli autobusowej na końcu ulicy Twardowskiego) przeznaczony jest pod bardzo intensywne osiedle mieszkaniowe. Będą mogły tam powstać mieszkania nawet dla 10 tysięcy mieszkańców. Na animacji jest to obszar zakreskowany na czerwono.
Ulica Wyłom zostanie zdublowana. Obok niej powstanie nowa droga łącząca Ruczaj z mostem Zwierzynieckim. Szacuje się, że codziennie będzie tamtędy przejeżdżać około 10 tysięcy pojazdów. Drogę tą schematycznie pokazaliśmy jako pas w kolorze żółtym.
Teraz wystarczy uruchomić trochę wyobraźni by zobaczyć co taka intensywna urbanizacja będzie oznaczać dla zakrzowieckich skałek i zalewu. Mówi się, że na pozostałym obszarze developer zbuduje park. Nawet gdyby zdarzył się cud i stało się tak w rzeczywistości to cóż to będzie za park? Planty 2 – huk i zgiełk śródmieścia.
Miłego wypoczynku!!!
Wobec niefrasobliwego barbarzyństwa reprezentowanego przez krakowski magistrat jedyną możliwością uratowania Zakrzówka przed dewastacją wydaje się jego ochrona. Stąd powstał pomysł wprowadzenia tam zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Możesz o tym przeczytać tutaj.
O tym co grozi Zakrzówkowi szczegółowo piszemy tutaj.
O naszych pomysłach na tą przestrzeń piszemy tutaj.

3 odpowiedzi do “CO MOŻE SIĘ STAĆ Z ZAKRZÓWKIEM?”

 1. Maja S. pisze:

  To jakaś bzdura totalna. To w jaki sposób ukazujecie tą inwestycję jest okłamywaniem ludzi. Pokazujecie jakieś stare rudery, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistośią. Tak walczmy o zielony Zakrzówek ale w uczciwy sposób. Szczerze mówiąc ja się zraziłam. Już sama nie wiem co lepsze zielony, zaniedbany zakrzówek, który i tak jest terenem prywatnym czy zagospodarowany teren (nawet kosztem postawienia tam mieszkań)i dostępny dla wszystkich.

 2. admin pisze:

  Szanowna Pani,
  Nie wiem o jakiej inwestycji Pani mówi w swoim poście.
  Powyższy artykuł mówi o tym co może się stać gdy wejdzie w życie plan miejscowy dla Zakrzówka proponowany przez miasto. Plan pozwala na zbudowanie tam osiedla na 10 tysięcy mieszkańców. Osiedle o takiej ilości osób z pewnością nie będzie takie piękne jak na obrazkach developera. Będzie bardzo gęste i przez to przeznaczone dla masowego klienta. Zatem będzie też tanie i brzydkie.
  To co jest na tej animacji ma szanse stać się smutną rzeczywistością jeżeli nie wywalczymy zmiany planu przez urząd miasta.
  Pani dylemat: osiedle czy niezmieniony Zakrzówek jest trochę nietrafiony, bo my wcale nie chcemy aby Zakrzówek pozostał niezmieniony. Chcemy aby powstał tam park. Poza tym Zakrzówek nie jest wcale prywatny, tylko jest w części prywatny. Tereny na których planuje się osiedle należą w połowie do miasta.
  Osiedle z pewnością nie będzie dostępne dla wszystkich ponieważ wspólnoty nowych mieszkańców ogrodzą swój teren i dostępność dla wszystkich zostanie zablokowana rok po budowie.
  Bardzo szybko się Pani zraża, mam wrażenie, że Pani już od początku była zrażona. Zachęcam jednak do wsparcia naszej akcji, bo jest ona z pożytkiem dla wszystkich krakowian a nie tylko dla developera.

 3. Merdek pisze:

  a mnie się podoba zakrzówek taki jak jest teraz i całym sercem jestem za tym aby taki pozostał