Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
PROSPOŁECZNY PROJEKT PARKU NA ZAKRZÓWKU
skalki_male

Projekt parku w przygotowaniu

Zielony Zakrzówek stał się inicjatorem powstania projektu parku na terenie całego Zakrzówka. Jest to projekt, który będzie przedstawiał prospołeczną wizję rozwoju tego terenu. W założeniach park wykonany zgodnie z tym projektem ma być nie drogi i dostępny dla wszystkich. Przewidujemy, że wszystkie grupy społeczne korzystające do tej pory z Zakrzówka znajdą tam dla siebie miejsce. Dodatkowo będzie miejsce na boiska sportowe, pływalnię, place zabaw, miejsca rekreacji i wypoczynku. Najważniejsze jednak, że park nie będzie dewastował przyrody i że z uroków Zakrzówka będą mogły korzystać również przyszłe pokolenia.

Wiemy, że budowa takiego parku będzie kosztować, dlatego też myślimy o finansowaniu inwestycji. Prowadzimy rozmowy z organami dysponującymi funduszami unijnymi. Mimo że są to trudne kwestie to jednak bardzo realne. Już teraz wiemy, że nie będzie problemu ze sfinansowaniem budowy parku. Mamy też potwierdzenie z ministerstwa środowiska, że w obecnej sytuacji Zakrzówka właścicielom terenów nie będą należały się odszkodowania.  Staramy się natomiast znaleźć fundusze na odkupienie terenów. Nie będą to jednak astronomiczne kwoty rzekomych odszkodowań, o których mówią sprzyjający Inwestorowi urzędnicy miejscy.

Zapraszamy zapoznania się z projektem tutaj.

Tutaj wyjaśniamy mity o Zakrzówku

3 odpowiedzi do “PROSPOŁECZNY PROJEKT PARKU NA ZAKRZÓWKU”

  1. Ewa Mrożewska pisze:

    Popieram całym sercem ochronę Zakrzówka przed zabudową.Projekt stworzenia parku krajobrazowego dostępnego dla mieszkańców Krakowa jest właściwy i zniszczenie tego terenu byłoby zbrodnią.Zastanawiam się czy nie miałoby sensu umieszczenie na tym terenie ogrodu botanicznego (obecny dusi się przy arteriach komunikacyjnych,mógłby tam pozostać park)Myślę,że ogród botaniczny jeszcze zmieścił by się na tym terenie a jego atrakcyjność jest chyba zrozumiała.

  2. dres z zakrzowka pisze:

    Swietny pomysl. Mysle ze potrzebna jest duza/spektakularna akcja informacyjna. Naprawde bardzo nie wielu ludzi ma pojecie o calej sprawie zwiazanej z zakrzowkiem. Jesli zostanie zabudowany to obudza sie z reka w nocniku. A wydaje mi sie ze zdecydowana wiekszosc mieszkancow jezeli miala by dokonac tego wyboru to park krajobrazowy juz by powstawal. Potrzebna jest akcja propagandowa-w dobrym znaczeniu tego slowa.

  3. [...] Zielony Zakrzówek Komentuj (0) tagi: akcja, czas wolny, happening, miasto, przyroda, środowisko, zakrzówek, [...]