Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
KWADRATOWY STÓŁ W SPRAWIE ZAKRZÓWKA
Wczoraj Odbyło się spotkanie w sprawie Zakrzówka zorganizowane przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Było to pierwsze spotkanie z cyklu spotkań mających stanowić konsultacje społeczne przed przystąpieniem przez Zarząd Miasta do nowego projektu planu miejscowego dla Zakrzówka.
Jakież było nasze zdziwienie gdy po wejściu na salę okazało się, że jesteśmy jedyną organizacją która jest zainteresowana ochroną Zakrzówka przed zabudową. Wszystkie pozostałe zaproszone organizacje oprócz naszej są bezpośrednio materialnie zainteresowane tym aby blokowisko powstało. Prezydent zaprosił na spotkanie tylko nas (ZZ i SnROD) spośród kilkudziesięciu innych krakowskich organizacji społecznych popierających ochronę Zakrzówka przed zabudową. Jest to jawna manipulacja opinią publiczną, gdyż społeczny sprzeciw dla zabudowy Zakrzówka został zredukowany do dwóch organizacji.  Prezydent dobrze wie, że o Zakrzówek walczy oprócz nas kilkadziesiąt innych organizacji społecznych, które wystosowały do niego list otwarty w tej sprawie.
Jeżeli teraz w toku dalszych negocjacji powiemy wyraźne "NIE" pomysłowi zabudowy komunikat medialny będzie brzmiał: „Wszystkie organizacje były za zabudową z wyjątkiem jednej, dlatego przyjęto rozwiązanie pozwalające na budowę osiedla”.
Dlatego mimo, że nie akceptujemy takiego sposobu prowadzenia konsultacji przez Zarząd Miasta, zgodziliśmy się nadal w nich uczestniczyć, aby pokazać, że jesteśmy gotowi do rozmów nad przyszłością Zakrzówka. Żeby nieuczciwa sytuacja się nie powtórzyła, postanowiliśmy zaprosić do negocjacji inne zainteresowane Zakrzówkiem stowarzyszenia. Jeżeli nie zostaną włączone w prace, będziemy musieli wycofać się z dalszego uczestnictwa a całą sprawę określić mianem farsy przygotowanej przez Prezydenta miasta.
Negocjacje mają się odbywać w dwóch grupach, które będą koncentrować się na dwóch obszarach: na zachód i na wschód od ulicy Wyłom. Mamy nadzieję, że w toku dalszych negocjacji Zarząd Miasta nie dopuści do zrobienia z konsultacji społecznych żenującego spektaklu jawnej nieuczciwości krzywdzącej znaczną część krakowian popierających zagospodarowanie Zakrzówka bez osiedla.

Tutaj wyjaśniamy mity o Zakrzówku

Komentarze są wyłączone.