Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
KONFEERENCJA W RADZIE MAISTA O ZAGROŻONYCH TERENACH ZIELONYCH
Zapraszamy Wszystkich na konferencję organizowaną przez Józefa Pilcha przewodniczącego Rady Miasta Krakowa i Włodzimierza Pietrusa szefa Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska RMK oraz przez organizacje społeczne zajmujące się walką o utrzymanie zagrożonych zabudową terenów zielonych na terenie Krakowa. Temat konferencji nawiązuje bezpośrednio do trzeciego i czwartego pytania referendum, które ma się odbyć przy okazji jesiennych wyborów samorządowych. Liczymy, że konferencja stanie się okazją do przedyskutowania polityki prowadzonej przez obecne władze wobec terenów zielonych. Szczegółowy program konferencji podajemy poniżej.
Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie zdążyli zapoznać się z naszą Społeczną Strategią Rozwoju Zakrzówka. Bardzo interesująca powinna być również prezentacja przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parku Dębnickiego. Jak wiemy w środku parku developer popierany przez urzędników zamierza zbudować osiedle.
10.00 - otwarcie Konferencji - Przewodniczący RMK - Józef Pilch, Przewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska RMK-Włodzimierz Pietrus
10.15 - dr Agata Zachariasz, Politechnika Krakowska, założenia projektowe Parku Dębnickiego
10.40 - prezentacja przygotowana przez Stowarzyszenia Przyjaciół Parku Dębnickiego
11.30 - Zagospodarowanie Zakrzówka - prezentacja Strategii Społecznej Rozwoju Zakrzówka
12.15 - Park Duchacki
13.15 - przerwa kawowa
13.45 - Park Rzeczny " Wilga"- prezentacja przygotowana przez Stowarzyszenia " Wilga"
14.15 - Park Rzeczny " Tonie"
14.35 - Enklawa zieleni przy ul. Okulickiego
14.55 - Podsumowanie
15.15 - 16.15 - Dyskusja
Konferencja rozpocznie się w najbliższą sobotę tj. 29 maja 2010 o godzinie 10.00 w głównej sali obrad budynku Rady Miasta przy placu wszystkich Świętych w Krakowie. Na konferencji zostaną zaprezentowane najbardziej spektakularne przykłady zamierzeń dewastujących zieleń publiczną oraz przykłady walki o ochronę tych obszarów.

Jedna odpowiedź do “KONFEERENCJA W RADZIE MAISTA O ZAGROŻONYCH TERENACH ZIELONYCH”

 1. Krzysiek pisze:

  Zbliżają się wybory samorządowe. Jest lista radnych która głosowała za/przeciw zabudowie Zakrzówka. Uważam, że warto byłoby opłacić kilka billboardów na których byłaby lista radnych z notką do której partii należą. Takie przypomnienie wyborcom jak głosują radni sprawi, że politycy obawiając się o swoje stołki zaczną troszczyć się o Zakrzówek.
  Skąd wziąć na to pieniądze? Takie billboardy kosztują sporo. Kto może skorzystać finansowo na niezabudowaniu Zakrzówka?
  Wynik głosowania zależał istotnie od przynależności partyjnej. Może PIS wyłuska nieco kasy. Informacja, że za powołaniem zespołu przyrodniczo – krajobrazowego głosowało 3 z 22 radnych PO to dla PiS świetna informacja.
  Nie jestem działaczem politycznym. 6 radnych PiS było nieobecnych lub się wstrzymało. 3 radnych PO głosowało ZA, Paweł Bystrowski z PO jest współautorem projektu o zespole przyrodniczo-krajobrazowym.
  Drugim sponsorem mogliby być developerzy Przedsiębiorstwa Rewaloryzacji Zabytków i Krakoin. Mają mieszkania nieopodal wciąż niesprzedane a park jest dla nich atrakcją.
  Trzecim sposobem zwłaszcza w upalne lato jest stanie z puszkami przy wjeździe na Zakrzówek. Teraz są tam tysiące turystów. Z(Ż)ebranie w taki weekend 30 tyś zł to żaden problem. Cel szczytny.
  Co o tym myślicie?
  Pozdrawiam Krzysiek