Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
WCZORAJSZA SESJA I NOWE POMYSŁY DLA ZAKRZÓWKA
    Najświeższe informacje o wczorajszej sesji znajdziesz poniżej.  Wypada tylko dodać, że wszyscy radni, którzy zabrali głos przy pierwszym czytaniu, opowiedzieli się za odrzuceniem prezydenckiego pomysłu rozpoczęcia nowych planów dla Zakrzówka. Liczymy na to, że taką postawę zachowają również na następnej sesji w czasie głosowania. Nie chcielibyśmy żeby powtórzyła się sytuacja z uchwalania Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego gdzie w czasie pierwszego czytania prawie wszyscy byli za, a potem okazało się, że zabrakło 3 głosów do wprowadzenia ochrony Zakrzówka.
    Proponujemy aby miasto wymieniło grunty z Gerium. Miasto posiada wolne tereny inwestycyjne przy motelu Krak. Skoro Prezydent twierdzi, że z powodów własnościowych ziemia przy motelu może być tylko wydzierżawiona na 99lat, nie widzimy przeszkód aby dokonać wzajemnej dzierżawy terenu. Gerium dzierżawiłoby miastu posiadaną część Zakrzówka, a miasto dzierżawiłoby grunty przy motelu Krak firmie Gerium. Rzecz jest prosta tylko trzeba chcieć. Czy Prezydent Majchrowski zechce się zrehabilitować, to się okaże. Czasu ma już niewiele.
    Niestety na wczorajszej sesji radni odrzucili uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie Zakrzówka, zieleni w mieście i kompetencji rad dzielnic. Widać nasi wybrańcy nie chcą aby społeczeństwo decydowało o sobie samym. Radni przecież robią to najlepiej. Nazwiska radnych i ich głos w tej sprawie opublikujemy niebawem. 

    Więcej na te tematy mówią poniższe linki:
  • Kraków Razem
  • Polska The Times
  • Wyborcza - tu trzeba dodać, że tytułowi mieszkańcy oznaczają mieszkańców Krakowa a nie Zakrzówka. W sprawę zaangażowanych jest dziesiątki osób nie będących bezpośrednimi sąsiadami planowanego osiedla. Między innymi autor tej strony mieszka 4km od Zakrzówka.
  • Dziennik Polski

Komentarze są wyłączone.