Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
KOLEJNA SZANSA – ZAMIANA DZIAŁEK NA ZAKRZÓWKU.
  Dlaczego urzędnicy Prezydenta Majchrowskiego twierdzą, że jedyną możliwością jest zabudowanie Zakrzówka? Nie wiemy.
  Co jakiś czas podsuwamy prezydentowi nowe pomysły na wykupienie prywatnych terenów na Zakrzówku. Jednak żadna z propozycji nie zostaje przez urzędników nawet sprawdzona. Od razu dowiadujemy się, że się nie da. Tak było gdy proponowaliśmy pozyskanie części funduszy z Unii Europejskiej na wykup terenów szczególnie cennych przyrodniczo.
  Ostatnio pojawił się pomysł na zamianę prywatnych gruntów na Zakrzówku na ziemie, które są we władaniu miasta. Mamy na myśli tereny położone koło Motelu Krak przy rondzie Ofiar Katynia. Autorem pomysłu jest radny Paweł Bystrowski, który opisuje szczegóły pomysłu tutaj. Pracownicy Prezydenta tradycyjnie twierdzą, że się nie da.
  Czy możemy mieć nadzieję, że zamiana dojdzie do stuku? Z pewnością Prezydent będzie się bardzo opierał. Wiemy nieoficjalnie, że środowiska związane z magistratem planują budowę kolejnej gigantycznej galerii handlowej w miejscu motelu Krak. W tym celu zostały już złożone wnioski o warunki zabudowy dla tego terenu. Jednocześnie prowadzone są poszukiwania inwestora,który zechciałby kupić te ziemie razem z gotową już wuzetką.
  Na najbliższej sesji dyskutowana będzie uchwała, która zobowiązuje Prezydenta do wprowadzenia parku na Zakrzówku i do wymiany ziem z prywatnymi właścicielami. Projekt został przygotowany przez grupę radych Pawła Bystrowskiego, Włodzimierza Harasimowicza, Katarzynę Migacz, Małgorzatę Radwan-Balladę i Mirosława Gilarskiego.
  Wzmianki o pomyśle zamiany gruntów na Zakrzówku znajdziesz w poniższych artykułach:
 • Polska The Times
 • Wyborcza - tu trzeba dodać, że tytułowi mieszkańcy oznaczają mieszkańców Krakowa a nie Zakrzówka. W sprawę zaangażowanych jest dziesiątki osób nie będących bezpośrednimi sąsiadami planowanego osiedla. Między innymi autor tej strony mieszka 4km od Zakrzówka.
 • Dziennik Polski

3 odpowiedzi do “KOLEJNA SZANSA – ZAMIANA DZIAŁEK NA ZAKRZÓWKU.”

 1. Krzysiek pisze:

  Wybory za pasem, może by tak wywiesić plakaty z treścią:
  „Sprawdź jak głosował Twój kandydat na radnego w sprawie Zakrzówka”
  „Grzegorz Stawowy głosował przeciw ochronie Zakrzówka”
  „Paweł Sularz głosował przeciw wprowadzeniu na Zakrzówku zespołu przyrodniczo-krajobrazowego”
  Właśnie takie plakaty przed wyborami spowodują, że radni i prezydent będą troszczyć się o Zakrzówek. Puki co sprawa Zakrzówka ucichła a Gerium zdobywa kolejne pozwolenia na budowę! Jak wjadą koparki to będzie za późno.

 2. mm pisze:

  No właśnie – czy to znaczy, że wszyscy oprócz wymienionych w artykule byli przeciw ochronie Zakrzówka? Jeśli miały by być plakaty, to trzeba się śpieszyć! A może do skrzynek ludziom w okolicy powrzucać informację na ksero – wiem, że koszty będą ale może się uda. Z rozmów z sąsiadami wiem, że mało kto się orientuje na kogo powinno się głosować. Pozdrawiam

 3. admin pisze:

  Radni, którzy od zawsze popierali ochronę Zakrzówka są wymienieni w pozytywnych rekomendacjach w tym artykule. http://www.zielony.org.pl/2010/11/15/rada-miasta-rekomendacje-wyborcze-zielonego-zakrzowka/
  Są tutaj również rekomendacje negatywne dla radnych, którzy najbardziej szkodzili miastu i Krakowowi w ostatniej kadencji.