Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
JAKI PREZYDENT ? – REKOMENDACJA WYBORCZA
  Kilka lat walki o Zakrzówek pozwoliło nam zrozumieć, że dla prezydenta Majchrowskiego w sprawie Zakrzówka niestety nie liczy się osiągnięcie faktycznego porozumienia.
  Kandydat PiSu Andrzej Duda oraz PO Stanisław Kracik prezentują w tej kwestii zdecydowanie odmienne podejście a co najważniejsze dostrzegają wagę i znaczenie przestrzeni publicznej dla jakości życia mieszkańców Krakowa.
  Mamy już dość 8 lat rządów, podczas których w Krakowie właściwie można wszędzie i wszystko budować. Nie chcemy kolejnych 4 lat kadencji, w czasie której nikt za nic nie odpowiada, remonty toczą się w nieskończoność, obiecuje się wszystko i wszystkim a później nie wywiązuje z obietnic.
  Na poparcie naszych słów przytaczamy tylko niektóre fakty ujawnione w mediach dotyczące 8 -letnich rządów Prezydenta Majchrowskiego, które wyborcy powinni znać:
 1. Obecna ekipa zadłuża miasto ponad racjonalnie dopuszczalny poziom. Stosowana jest „kreatywna księgowość” (te same złotówki księgowane są najpierw jako dochód miasta, a następnie – ponownie – jako dochód spółki miejskiej), dzięki czemu realny poziom zadłużenia w stosunku do dochodów jest ukrywany (na konto tych samych dochodów, długi są zaciągane dwukrotnie). Takie działania, wg polskiego prawa jeszcze nie są wprost przestępstwem, ale prezesi amerykańskich spółek giełdowych, za coś takiego, trafiają do "mamra".
 2. Za rządów Prezydenta Majchrowskiego jego urzędnicy zdołali stworzyć plany zagospodarowania pokrywające zaledwie 31% powierzchni miasta. Rekordzistą jeśli chodzi o tempo prac jest plan dla Zakrzówka, gdzie prace prowadzone są 8 lat. Radni złożyli do tych planów 771 poprawek, gdyż plany w ogóle nie liczą się z potrzebami mieszkańców.
 3. Poprzez nieprofesjonalne podejście do EURO 2012 Kraków utracił szansę na jego organizację mimo iż ponosi olbrzymie koszty budowy dwóch stadionów.
 4. Fatalnie przygotowana inwestycja budowy drugiego stadionu Wisły. Budowa miejskiego stadionu miała kosztować 399mln a dziś już widać że będzie to 510mln zł.
 5. Niszczenie obiektów zabytkowych i zieleni po to, aby "wygospodarować" atrakcyjne działki dla deweloperów. Obok Zakrzówka są to takie tereny jak Park Duchacki, Park Dębnicki i wiele innych.
 6. Inną źle przygotowaną inwestycją jest przedłużający się w nieskończoność remont Ronda Ofiar Katynia.
 7. Dokonywanie ryzykownych operacji finansowych miejskimi pieniędzmi i strata na przewalutowaniu 100mln złotych.
 8. Przekazanie terenu byłego lotniska w Czyżynach znanemu restauratorowi bez konkursu i konsultacji.
 9. Brak sensownej wizji rozwoju miasta i brak poważnej dyskusji na ten temat.
Wszystkie powyższe sytuacje oraz wiele innych było ujawnianych w mediach. Tutaj można znaleźć materiały źródłowe.
Wyjaśnienie innych sytuacji znajdzisz tutaj.
Zastanówmy się czy takiego prezydenta chcemy przez kolejne 4 lata!!!
Oto linki do stron pozostałych kandydatów:
Andrzej Duda - program wyborczy
Stanisław Kracik - program wyborczy
Stanisław Żółtek - program wyborczy
Marian Boroń - program wyborczy
Stanisław Gniadek – brak oficjalnej strony - wywiad w TVP

9 odpowiedzi do “JAKI PREZYDENT ? – REKOMENDACJA WYBORCZA”

 1. To kogo osobiscie polecacie?

 2. krakós pisze:

  Wyraźnie widać, że przede wszystkim NIE POLECAJĄ Jacka M. I bardzo słusznie. A z pozostałych niech każdy wybierze sam co mu odpowiada.

 3. Aga pisze:

  Bardzo proszę nie atakować mnie meilami tego typu. Jestem dorosłym człowiekiem i sama podejmę decyzję na kogo głosować. A robienie ludziom wody z mózgu i podawanie takich informacji nie jest Fair Play. Pod spodem ta wasza „zgoła inna postawa” kandydatów ws. Zakrzówka. No rzeczywiście…
  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35824,8639646,Kandydaci_na_prezydenta_wywolani_do_odpowiedzi.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f3fd737cd9d3fe8&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=21&width=120

 4. Krzyś pisze:

  Zdaje się, że oni nie podejmują za nikogo decyzji tylko rekomendują osoby na bazie własnych doświadczeń. Zresztą wyrabianie sobie opinii tylko na podstawie wycinków rzeczywistości podawanych przez wybiórczą to faktycznie jest samodzielność myślowa.

 5. Tomasz pisze:

  Osbiście zamierzam głosować na Stanisława Żółtka
  a oto moje argumenty:
  1. likwidacja przetargu na inwestycje publiczne (czas najwyższy)
  2. Zakrzówek
  3. uproszczenie procedur w urzędach (mniej makulaturyi więcej efektów)
  4. racjonalne podejście do spraw no i wreszcie człowiek należący do partii która coś sobą reprezentuje i nie była jeszcze u władzy więc może ma się czym wykazać

 6. n/c pisze:

  Brawo! Po przeczytaniu Panstwa strony internetowej i zapoznaniu sie z dostepnymi materialami dotyczacymi kwestii Zakrzowka, utweirdzilem sie w przekonaniu i Zielony Zakrzowek to organizacja skladajaca sie z ludzi niekmpetentnych, nie zdolnych do kompromisow i przedstawiajacych rzeczywistosc w sposob klamliwy. Zastanawiajace jest iz mozna byc tak ograniczonym swiatopogladowo jak Panstwo i miec tak prostolinijny i ograniczony filtr postrzegania calosci zjawisk zachodzacych w otaczajacym nas swiecie. Cieszy mnie fakt iz jestescie Panstwo organizacja marginalna ktora nie ma i nigdy nie bedzie miala wplywu na rzeczywistosc.

 7. admin pisze:

  Faktycznie nie mamy na nic wpływu :|
  Dla przypomnienia i ułatwienia oceny rzeczywistości dodam, że gdyby nie Zielony Zakrzówek to właśnie kończono by budowę osiedla wielkości małego miasta bez szkoły, przychodni, żłobka, przedszkola i sklepu. Taką wizję Zakrzówka ma pan Majchrowski z ekipą. Do obejrzenia tutaj http://www.bip.krakow.pl/zalacznik.php?zid=16865&wer=last&new=n&mode=shw
  Ach jakże się cieszę, że nie jestem aż tak bardzo kompetentny jak miłościwie nam panujący prezydent!!!

 8. Paweł pisze:

  Kracik wydaje się interesującym kandydatem, bo sprawdził się w innych miastach. Są jednak „ALE”: w wypowiedzi dla Kroniki Krakowskiej proponował aby Kraków postawił na nanotechnologie. Problem w tym, że Kraków jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce (woda, powietrze) i stąd żadna firma nie zdecyduje się zlokalizować tutaj tego typu produkcji. Druga sprawa to kontrowersje wokół praktycznego zastosowania nanotechnologii – mogą powodować w środowisku i organizmie człowieka tytle samo szkód, co i korzyści. Jednym słowem: kiełbasa wyborcza i to kiepsko przemyślana…

 9. gen pisze:

  Może nie przedstawiają owej rzeczonej całości zjawisk, ale ukazują za to wyraźny argument dyskredytujący nierekomendowanych kandydatów.
  Dla mnie kandydat forsujący, dla pokrycia kosztów swoich błędów zabudowę naturalnych terenów, będących naszą jako podatników własnością, z naturalnych względów psychologicznych, ewolucyjnych potrzebną każdemu człowiekowi, nie zasługuje na głos