Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
PRZYSZŁOŚĆ ZAKRZÓWKA W RADZIE DZIELNICY
   Prace nad tymi kolejnymi już projektami planów dla Zakrzówka tak naprawdę przyczyniają się do dezinformacji a sztuczne podziały obszarów jakie uwzględniają, tak naprawdę mogą stanowić zagrożenie w dalszej ochronie obszarowej Zakrzówka poprzez przeforsowanie zabudowy na jednej części, kosztem rzekomej ochrony pozostałej części. Dlatego bardzo ważne jest żeby na spotkaniu pojawiło się jak najwięcej zwolenników pozostawienia Zakrzówka zielonym.
   Spotkanie rozpocznie się we wtorek 7 czerwca 2011 r. o godzinie 18.00 w sali kinowej Dębnickiego Ośrodka Kultury „Tęcza” przy ul. Praskiej 52 w Krakowie (budynek siedziby Rady Dzielnicy VIII). Spotkanie to ma na celu zaprezentowanie stanu prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Będzie to również okazja do wymiany poglądów na temat kierunków rozwoju tych obszarów pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za planowanie przestrzenne w Krakowie, mieszkańcami oraz radnymi Dzielnicy VIII.
Przyjdź i wypowiedz się co myślisz o nowych pomysłach Biura Planowania Miasta
7 czerwca godzina 18.00
ul. Praska 52
sala kina Tęcza.
PRZYJDŹ KONIECZNIE!!!

2 odpowiedzi do “PRZYSZŁOŚĆ ZAKRZÓWKA W RADZIE DZIELNICY”

 1. bolek pisze:

  mogliście dopisać, że Biuro musi procedować plan w oparciu o studium uwarunkowań w którym tereny developera zostały przeznaczone pod zabudowę. samo wyrażanie pobożnych życzeń niemających zastosowania do obecnej sytuacji na niewiele się zda

 2. admin pisze:

  Świetny pomysł Bolku! Biuro Planowania Miasta musi procedować w oparciu o studium, w którym jest napisane, że między ul. Jacka i Wyłom preferowanymi funkcjami są usługi publiczne UP w tym zieleń publiczna. W sprawie interpretacji zapisów studium zwróciliśmy się do Polskiego Towarzystwa Urbanistycznego i oto rezultat:
  „Z ustaleń Studium nie wynika, że teren pomiędzy ul. Wyłom i ul. Św. Jacka ma być przeznaczony w planie miejscowym pod zabudowę mieszkaniową, a zwłaszcza pod zabudowę wielorodzinną. Osoba nabywająca ten teren i planująca tam zainwestowanie zabudową mieszkaniową powinna liczyć się z sytuacją, że taka zabudowa nie będzie w planie miejscowym przewidywana.
  Z zapisów ustaleń Studium wynika, że na tym terenie preferowane są funkcje usług publicznych, w tym terenów zielonych, rekreacji i wypoczynku przed innymi funkcjami.”
  Oryginał ekspertyzy TUP można przeczytać tutaj http://www.zielony.org.pl/fakty-i-mity-o-zakrzowku/#1
  No widzisz Bolku jak strasznie się myliłeś.