Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
ZANIECZYSZCZENIE WODY NA ZAKRZÓWKU
W ostatnich dniach otrzymujemy informacje o dziwnym zanieczyszczeniu wody na Zakrzówku. Ktokolwiek spotkał się z mazią ciemnego koloru w wodzie lub innych miejscach proszony jest o kontakt z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska dzwoniąc pod numer 12 422 62 22. Należy zadzwonić i opisać co się widziało.
Przypuszczamy, ze zanieczyszczenie pochodzi z jednej z zalanych przed laty maszyn kamieniołomu lub czyjejś głupoty (ludzie niestety wrzucają do zalewu różne świństwa) lub z celowego działania.

6 odpowiedzi do “ZANIECZYSZCZENIE WODY NA ZAKRZÓWKU”

 1. Kalmar pisze:

  Witam, należę do Krakowskiego Klubu Morsów i pływam tam często. Widziałem to zanieczyszczenie wody na Zakrzówku, zjawisko obserwuję od ok. miesiąca z dużym zaniepokojeniem. Z moich obserwacji wynika, że jest to substancja:
  - tworząca zawiesinę w wodzie,
  - brudząca jasne stroje kąpielowe na kolor czarno-fioletowy,
  - znajdujaca się na powierzchni wody i jest w niej też częściowo rozpuszczona.

  Dziekuję
  „Kalmar”
  http://www.kaloryfer.eu

 2. Mariusz pisze:

  Według mnie ta maź utrzymująca się przy powierzchni jest żywa. Oglądałem próbkę pod mikroskopem i jestem niemal pewien, że to żyje. Po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej do ok.50 stopni czy też po dodaniu niewielkiej ilości alkoholu te żyjątka umierają – przestają się ruszać i opadają na dno.
  Aby nie być gołosłownym zamieszczam link do pliku wideo przedstawiającego zawiesinę w powiększeniu:
  https://picasaweb.google.com/lh/photo/v-k-HFsa1ox90p4aMmTqiA?feat=directlink

  Mariusz

 3. Katasha pisze:

  Ja tam byłam wczoraj i jest od groma tych czarnych kropeczek, które potrafia jednoczyć się w grupy i wyglądaja jak jakiś zywy organizm. Od strony nurków woda jest az czarna. Co to jest czy mozna sie od tego rozchorować? Czemu sanepid tego nie zbada?

 4. Fish pisze:

  Ta maź z pewnością nie pochodzi ze starej zalanej maszyny budowlanej, gdyż takich tam nie było. Przed zalaniem usunięto cały sprzęt budowlany oraz stację pomp (znajdowała się po lewej stronie od drogi dojazdowej).

 5. Wojtek pisze:

  Poczatkowo sądziłem, że są to nasiona roślin wodnych, których jest coraz więcej, ale to nie są nasiona, czy ktos to już zidentyfikował? Kilka dni po kąpieli w Zakrzówku zachorowałem na ostre zapalenie oskrzeli, masakra, nigdy tak nie kaszlałem, leczę się już drugim antybiotykiem i zastanawiam czy mają z tym coś wspólnego „czarne kropeczki”…

 6. Jacek pisze:

  Ja nie kmopałem się w tym roku na Zakrzówku, bo nie miałem czasu. ostatnio przez 1,5 tygonia miałem 39stopni goraczki i leżałem w szpitalu. Wszystkie badania mam ok. po prostu choroby się zdażaja i nie koniecznie musi to być za przyczyna Zakrzówka.