Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
ZGŁASZAJCIE WNIOSKI DO PLANU ZAKRZÓWEK-ZIELNA
   W najbliższy czwartek tj. 15 września mija termin składania wniosków do kolejnego planu miejscowego pt. Zakrzówek-Zielna. Obszar tego planu bezpośrednio sąsiaduje ze skałkami. Zabudowanie tego terenu byłoby równie szkodliwe jak zabudowanie łąki pomiędzy ulicami Św. Jacka i Wyłom. Teren ten nie należy wprawdzie do żadnego dużego developera, ale to nie znaczy, że każdych z chęcią postawiłby tam osiedle. Jest to bezpośrednie przedpole skałek. Postawienie tam osiedla z koniecznymi drogami spowodowałoby, że Zakrzówek zostałby zadeptany i zajeżdżony i na pewno nie byłby już cichą enklawa do wypoczynku.
   Dlatego bardzo ważne jest aby jak najwięcej osób złożyło wnioski do tego planu. Poniżej są linki z których można ściągnąć tekst wniosku oraz złącznik graficzny, który jest naszą propozycją zagospodarowania tego terenu. Chcemy żeby teren był w całości przeznaczony pod zieleń publiczną oraz ogródki działkowe. Takie przeznaczanie tego terenu zapisane jest w studium, wiemy jednak, że mimo że plan nie może być sprzeczny ze studium to urzędnicy Majchrowskiego z Biura Planowania Miasta często łamią ten przepis. Przykładem może być plan bulwarów Wisły gdzie w parku Dębnickim na terenach przeznaczonych w studium pod zieleń publiczną miasto na życzenie Echo Investment proponuje osiedle mieszkaniowe.
   Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku planu Zakrzówek-Zielna. Dlatego apelujemy o kolejną mobilizację i o zbieranie jak największej ilości podpisów pod wnioskiem dla tego planu. Podpisane wnioski wraz z załącznikiem należy zanieść na dziennik podawczy Biura Planowania Przestrzennego na ul. Sarego 4 lub do Kancelarii Magistratu na placu Wszystkich Świętych 3-4.
TU ZNAJDUJE NASZA PROPOZYCJA WNIOSKÓW, KTÓRY MOŻECIE ZŁOŻYĆ W SWOIM IMIENIU.
Wniosek należy wydrukować i podpisać przez jak największą liczbę osób. Jeżeli w urzędzie powiedzą, że 20 podpisów na jednej kartce liczy się jak jeden wniosek to należnych poprosić o wyjaśnienie na piśmie dlaczego tak jest. Nie mają na to paragrafu i nie będą chcieli dać takiego pisma. Wtedy należy ich zbesztać i okopać się w urzędzie i nie wychodzić z własnej woli. Poza tym apeluję o kserowanie lub skanowanie podpisanych wniosków i wysyłanie ich do nas tak żebyśmy wiedzieli ile było podpisów.
PROSIMY PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO OCHRONY ZAKRZÓWKA PRZED ZABUDOWĄ!!!

2 odpowiedzi do “ZGŁASZAJCIE WNIOSKI DO PLANU ZAKRZÓWEK-ZIELNA”

  1. Titrant pisze:

    W 20 linii wniosku są błędy. 1 chyba istotny, bo zieleń ma być działkowa, nie „działowa”? A wypełnienie na mapce jest zielone, ale to już szczegół. Warto poprawić?

  2. admin pisze:

    Dziękuję za zwrócenie uwagi. Wniosek jest już poprawiony i można go spokojnie ściągnąć i podpisać.