Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
Konsultacje w sprawie wprowadzenie strefy płatnego parkowania na Dębnikach.
Za stroną Dzielnicy VIII przekazujemy następująca wiadomość:
W dniu 3 października 2012 r. o godzinie 17.00 w sali przy kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Kostki w Krakowie w Dębnikach odbędą się konsultacje społeczne przeprowadzone przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu dotyczące planowanego poszerzenia obecnej strefy płatnego parkowania oraz stworzenia tzw. strefy buforowej w Dębnikach, na które zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy VIII Dębniki.

Mapka planowanej tzw. strefy buforowej w Dębnikach – planowanego poszerzenia obecnej strefy płatnego parkowania oraz stworzenia tzw. strefy buforowej w Dębnikach.


To bardzo trudny wybór, bo trzeba wybrać pomiędzy płaceniem 10zł/miesiąc za 1 posiadany samochód a perspektywą parkowania u nas samochodów, które do tej pory parkowały na Zwierzyńcu czy w Podgórzu (a tam już zadecydowano o strefie). A, których  zamiejscowi kierowcy zapewne przyjadą do Dębnik  jak nie będzie u nas strefy, by uniknąć opłat, taką mam obawę (pytanie jaka to będzie skala)– mówi radny dr Maciej Lewandowski. I dodaje – mamy już pewne doświadczenie od momentu wprowadzenia strefy na Kazimierzu. Faktem jest, że SM Podwawelska już  wprowadziła identyfikatory dla swoich mieszkańców parkujących na drogach osiedlowych(strefa płatnego parkowania nie dotyczy dróg osiedlowych), więc mieszkańcy Osiedla są w lepszej niż my sytuacji. Jak wspomniałem stawka opłaty dla mieszkańców za pierwszy i drugi pojazd w gospodarstwie domowym wynosi -10,00 zł/miesiąc. Dla dla mikroprzedsiębiorcy to 50,00 zł/miesiąc , faktura VAT daje możliwość odliczenia od podatku. Natomiast  minimalna opłata wynosi 1 zł i uprawnia do parkowania przez 20 min.Stawka opłaty dla osoby niepełnosprawnej za abonament wynosi – 2,50 zł/miesiąc. Strefa płatnego parkowania w Krakowie obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku - w godz. 10.00 – 20.00. Stąd uprzejma prośba radnego M.Lewandowskiego do mieszkańców Dębnik o udział w spotkaniu i konsultacjach.
Więcej o strefie można dowiedzieć się na stronie www: http://zikit.krakow.pl/strefa-platnego-parkowania
Oryginalny artykuł znajdziesz tutaj http://www.debnikikrakow.pl/index.php 

Komentarze są wyłączone.