Warning: ob_start(): non-static method wpGoogleAnalytics::get_links() should not be called statically in /domains/zielony.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-google-analytics/wp-google-analytics.php on line 259
KIM JESTEŚMY
KIM JESTEŚMY
  ZIELONY ZAKRZÓWEK jest grupą osób, dla których sprawa Zakrzówka nie jest obojętna. Dlatego stworzyliśmy inicjatywę obywatelską, którą nazwaliśmy ZIELONY ZAKRZÓWEK.
  Pochodzimy z różnych środowisk, mamy różne zainteresowania i pracę. Różnimy się również poglądami. Pomimo to potrafimy się zjednoczyć i walczyć o wspólne dobro.
  Formalnie działamy w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony i Rozwoju Dębnik.
  Nasza działalność w obronie Zakrzówka jest w całości działalnością wolontaryjną. Wszystkie nasze działania są efektem naszego głębokiego zaangażowania i wiary, że uda nam się osiągnąć nasze cele.
  Staramy się działać możliwie profesjonalnie. Nie posiadamy działu Public Relations, nie mamy strategów, którzy planują jak przekonać społeczeństwo do naszych poglądów. To nas różni od firmy Developera, który wspierany przez dobrze opłacanych fachowców tworzy "wspaniały" wizerunek nowego Zakrzówka. Nas wspomagają ludzie, dla których Zakrzówek stanowi coś więcej niż kolejny projekt inwestycyjny.
NASZE CELE
  Celem naszego działania jest stworzenie z Zakrzówka (konkretnie z obszaru znajdującego się w granicach Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego) bezpiecznego, uporządkowanego i zadbanego terenu zielonego, faktycznego zaplecza rekreacyjnego służącego mieszkańcom Krakowa. W pierwszej kolejności chcemy wyeliminowania możliwości intensywnej zabudowy mieszkaniowej, która wraz z rozbudowaną infrastrukturą drogową zdewastuje ten teren i pozbawi Krakowian miejsca o niepowtarzalnym charakterze. Wiele zależy od tego, czy teren ten zostanie objęty ochroną w ramach Natury2000, od postawy radnych i urzędników miejskich, ale także od zaangażowania osób, które czynnie będą wspomagać akcje Zielonego Zakrzówka. Wspólnie, podejmując przemyślane i dalekowzroczne decyzje można doprowadzić do stworzenia parku łączącego w sobie wysokie walory przyrodnicze z odpowiednią infrastrukturą rekreacyjną.
  Nasza wizja rozwoju Zakrzówka ma oparcie w konsultacjach z wieloma życzliwymi osobami, które zawodowo zajmują się planowaniem przestrzennym, prawem przestrzennym i budowlanym, ochroną środowiska oraz projektowaniem. Dlatego uważamy, że nasze opinie na temat tego obszaru są profesjonalne, a co najważniejsze wiarygodne.
CZEGO ŻĄDAMY OD WŁADZ
 • Żądamy stworzenia spójnej wizji rozwoju Krakowa i jej realizacji, Chcemy aby Zakrzówek był istotnym elementem tej wizji.
 • Chcemy kontynuacji polityki ochronnej wobec Zakrzówka, która obowiązywała przez ostatnie kilkanaście lat. Żądamy realizacji zapisów strategi rozwoju Krakowa i wykupienia tych terenów przez miasto za pomocą funduszów europejskich.
 • Chcemy, aby Miasto zmieniło swój projekt planu zagospodarowania dla Zakrzówka uwzględniając wszystkie stanowiska: w tym także zdanie mieszkańców Krakowa oraz ekologiczny punkt widzenia. Aby słowa o ochronie tego terenu znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.
 • Chcemy, aby teren Wyłom św. Jacka został całkowicie wyłączony spod zabudowy mieszkaniowej, zgadzamy się na realizację funkcji usług sportowo-rekreacyjnych na części tego obszaru.
Stworzyliśmy alternatywną wizję rozwoju dla obszaru Zakrzówka. Nazywamy go
SPOŁECZNYM STRATEGIĄ ROZWOJU ZAKRZÓWKA.
Jeżeli myślisz podobnie jak my, jeśli obchodzą Cię losy Zakrzówka dołącz do nas.
biuro@zielony.org.pl

Komentarze są wyłączone.